Дать гарантии безопасности: обращение «Динамо» по поводу матча в Мариуполе

Динамо на официальном сайте опубликовало заявление, в котором огласило о готовности провести матч 7-го тура в Мариуполе в другую дату (поединок должен был состояться сегодня), передает Спортарена.

«Динамо» обратилось с письмом в ФФУ, где обратило внимание, что согласно провести поединок в Мариуполе в другую дату, но просит гарантий безопасности от СБУ и органов правопорядка.

Текст обращения киевского клуба приводим целиком:

«Футбольний клуб «Динамо» (Київ) упродовж останніх двох місяців неодноразово звертався до Вас з вимогою про дотримання законів України, нормативних актів та Регламенту безпеки ФІФА стосовно проведення календарного матчу 7-го туру Чемпіонату УПЛ у м. Маріуполь.

У своїх зверненнях ми наголошували на неможливості проведення даного матчу у Маріуполі за умов та обставин, що склалися на сьогоднішній день. Адже місто знаходиться на відстані 20 км. від зони ведення бойових дій українських військ проти бойовиків незаконних воєнних формувань.

Нормами Регламенту безпеки ФІФА передбачено виключне та ексклюзивне право правоохоронних органів та спецслужб держави оцінювати ризики при проведенні футбольних матчів та надавати національним асоціаціям рекомендації для виконання.

ФК «Динамо» (Київ) 24.07.17 спрямував на Вашу адресу листи за підписами керівників МВС України, Служби безпеки України та Управління державної охорони України, у яких йшлося про високий ступінь ризику проведення масових заходів на території м. Маріуполь на даний момент. Підкреслювалося, що такі заходи можуть мати ризики зовнішньої терористичної загрози та несуть небезпеку для життя спортсменів і глядачів.

Рішенням Комітету ФФУ з безпеки стадіонів 17.08.17 вказано продовжити проведення матчів у м. Маріуполь та зобов’язано місцевий футбольний клуб разом з органами місцевої влади та правоохоронцями окремо до кожного календарного матчу надавати гарантії забезпечення безпеки учасникам змагань.

Головною підставою для ухвалення такого рішення стали листи від місцевих органів внутрішніх справ та Управління Служби безпеки України в Донецькій області. У них, зокрема, йшлося про те, що у разі прийняття Федерацією футболу України рішення про проведення матчів у Маріуполі, зазначеними органами буде вжито усіх можливих заходів, передбачених їхніми службовими обов’язками, спрямованих на забезпечення безпеки учасників змагань та глядачів. Названі листи датовано 17-18 серпня поточного року.

Згідно рішення того ж Комітету ФФУ, ФК «Маріуполь» як господар поля, а також місцеві органи влади зобов’язані на вимогу гостьової команди надати не пізніше, ніж за 3 доби до початку матчу, листи органів ГУНП та СБУ в області, якими гарантуються проведення усіх заходів забезпечення безпеки та оцінюється можливість проведення матчу, враховуючи поточну оперативну ситуацію у місті.

На жаль, на наші неодноразові звернення до ФК «Маріуполь», зазначених листів ГУНП та СБУ ФК «Динамо» (Київ) станом на 20 год. 26.08.17 (менш ніж за добу до початку матчу) не отримав. У той же час, керівництво клубу аналізує поточну оперативну обстановку на Маріупольському (Приморському) напрямку проведення АТО (див. офіційний сайт АТЦ), де упродовж останніх днів, в т.ч. протягом цієї доби, спостерігається різке загострення ситуації. Зафіксовано чисельні випадки відкриття вогню бойовиками в бік української території.

У своїх офіційних зверненнях київське «Динамо» неодноразово декларувало своє бажання грати в Маріуполі, але за умови стабілізації там оперативної обстановки та припинення вогню на прилеглих територіях. Ми усвідомлюємо важливу соціальну місію футболу для підняття бойового духу українських військ та морально-психологічної підтримки мирних жителів Маріуполя. Тому нас не треба агітувати за патріотизм.

ФК «Динамо» Київ вкотре офіційно заявляє про готовність зіграти календарний матч 7-го туру УПЛ з ФК «Маріуполь» саме у місті Маріуполі. Це відбудеться відразу після нормалізації оперативної обстановки на Маріупольському (Приморському) напрямку та надання поточних оперативних листів від органів СБУ та ГУНП про вжиття ними усіх можливих заходів для забезпечення безпеки перебування та пересування гравців та персоналу ФК «Динамо» (Київ), забезпечення безпечного прибуття та перебування уболівальників клубу у місті Маріуполь.

Зважаючи на активні миротворчі ініціативи Президента України Петра Порошенка з метою припинення вогню у зоні АТО, а також підтримку цих політичних кроків з боку представників «Нормандської четвірки», ми сподіваємося, що ці ініціативи увінчаються успіхом, і ми з великим задоволенням завітаємо до гостинного українського Приазов’я.

За умови виконання вищевказаних вимог, просимо врахувати нашу позицію з цього питання та призначити нову дату календарного матчу у місті Маріуполь».

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: